Skip to product information
1 of 1

Mapo cash&carry

Ruinart Rose Shampanjë 0.75L

Ruinart Rose Shampanjë 0.75L

Regular price Lek 14,200.00 ALL
Regular price Sale price Lek 14,200.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Ruinart rosé, eshte shampanja e parë me rozë e prodhuar ne llojin e vete, daton në shekullin e 18-të. Ruinart rosé u shfaq për herë të parë mbi 250 vjet më parë. Cilësia e saj e shkëlqyer mbetet tipari thelbësor i prodhimit të kësaj vere delikate. Veçantia e saj qëndron në ekuilibrin unik të përzierjes, nga varieteti emblematik i rrushit Ruinart dhe Noir. Plotësia dhe karakteri i Pinot Noir konsolidojnë freskinë e Chardonnay. Ngjyra është një rozë delikate shege me reflektime te zbehta portokalli. Aromë frutash tropikale (guava dhe lychee) manaferra, mjedër, qershi dhe luleshtrydhe të egra. Këto pasohen nga shënime trëndafilash dhe shegesh, të cilat plotësojnë profilin aromatik kompleks, intensiv, Përfundon me prekjen elegante të nenexhikut dhe qitros.

Materials

Shipping & Returns

Dimensions

Care Instructions

View full details

Image with text

Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Free Shipping

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Hassle-Free Exchanges

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.