Skip to product information
1 of 1

Mapo cash&carry

Wild Turkey 101 0.7L

Wild Turkey 101 0.7L

Regular price Lek 3,600.00 ALL
Regular price Sale price Lek 3,600.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Wild Turkey 101 ështe uiski intensiv, i vjetëruar nga gjashtë deri tetë vjet. Ruajtur ne fuçi lisi, të cilat i japin uiskit një aromë të thellë dhe pikante. Shënime delikate të specit, e cila është tipike për stilin Wild Turkey, e bën atë unike. Aroma të forta vanilje dhe karameli, me një nuance duhani. Në gojë shpaloset shija e mjaltit, portokallit, kafes dhe sheqerit kaf. Përmbajtja e saj e lartë e thekës dhe procesi i gjatë i vjeterimit i jep një karakter të fortë.

Materials

Shipping & Returns

Dimensions

Care Instructions

View full details

Image with text

Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Free Shipping

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Hassle-Free Exchanges

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.