Skip to product information
1 of 1

Mapo cash&carry

Tia Maria 0.7L

Tia Maria 0.7L

Regular price Lek 2,200.00 ALL
Regular price Sale price Lek 2,200.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Tia Maria daton nga mesi i shekullit të 17-të, kur një aristokrat i ri spanjoll shpëtoi nga lufta e koloniale në ishullin e Xhamajkës. Shërbëtorja e tij shpëtoi një thesar të familjes, një kuti të vogël me vathë me perla të zezë dhe një dorëshkrim antik me recetën për një liker misterioz. Receta u emërua per nder te gruas se guximshme Tia Maria. Receta rizbulohet në vitet 1940 nga Dr Kenneth Leigh Evans, i cili filloi ta prodhojë dhe tregtojë atë. Tia Maria është një liker i ëmbël me një karakter të fortë kafe dhe strukturë komplekse aromatike. Tia Maria eshte nje nga pijet e preferuara te adhuruesve te likerit dhe kafesë në të gjithë botën, dhe madje është përdorur në recetën e parë të Espresso Martinit.

Materials

Shipping & Returns

Dimensions

Care Instructions

View full details

Image with text

Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Free Shipping

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Hassle-Free Exchanges

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.