Skip to product information
1 of 1

Mapo cash&carry

Moet & Chandon Rose Imperial Shampanjë 0.75L

Moet & Chandon Rose Imperial Shampanjë 0.75L

Regular price Lek 9,900.00 ALL
Regular price Sale price Lek 9,900.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Rosé Impérial është një shprehje spontane, rrezatuese dhe romantike e stilit Moët & Chandon, një stil që veçohet për shijen e tij të shkëlqyeshme të frutave .Eshte një nga shampanjat më të famshme roze në botë. Frutat e kuqe dhe një aluzion e specit. Rosé Impérial nga Moët & Chandon ka përbërjen: 40 deri 50% Pinot Noir (10% i kuq), 30 deri 40% Pinot Meunier (10% i kuq) dhe 10 deri 20% Chardonnay. Verërat rezervë kanë një pjesë prej 20 deri 30%. Moet & Chandon Rosé Impérial shkëlqen në një rozë të ndritshme, e cila përshkohet me reflektime të qelibarit. Aludime frutash të kuqe: si qershi, luleshtrydhe të egra dhe mjedër. Përveç kësaj ka gjurmë me lule të trëndafilit dhe një aludim të lehtë të specit.

Materials

Shipping & Returns

Dimensions

Care Instructions

View full details

Image with text

Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Free Shipping

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Hassle-Free Exchanges

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.