Skip to product information
1 of 1

Mapo cash&carry

Franziskaner Birrë e Kuqe Shishe 0.5L

Franziskaner Birrë e Kuqe Shishe 0.5L

Regular price Lek 265.40 ALL
Regular price Sale price Lek 265.40 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Prodhimi i Franziskaner Weissbier daton në Mynih të Gjermanisë në vitin 1397, emri vjen i frymëzuar nga manastiri françeskan pranë punishtes. Ky detaj përfaqësohet dukshëm në etiketë. Temperatura e shërbimit: 6-7 ° C. Ka ngjyrë të kuqërremtë dhe reflektime të arta të forta, shkuma është një nga tiparet më të veçanta të kësaj birre. Shije elegante e hidhur dhe pikante njëkohësisht. Me aromë frutash, me një prekje të portokallit, përzier me erëza si karafil dhe koriandër. Ekziston edhe një nuancë e frutave të tjerë tropikale, siç është bananja. Franziskaner, është një birrë e përshtatshme për të gjitha rastet, ideale për t'u shoqëruar me peshk ose gatime skare.

Materials

Shipping & Returns

Dimensions

Care Instructions

View full details

Image with text

Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Free Shipping

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Hassle-Free Exchanges

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.