Skip to product information
1 of 1

Mapo cash&carry

DE CECCO PASTA LINGUINE NR. 7 PAKETIM 453GR

DE CECCO PASTA LINGUINE NR. 7 PAKETIM 453GR

Regular price Lek 168.00 ALL
Regular price Sale price Lek 168.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Linguine janë lloji më i njohur i makaronave të gjata nga Liguria: ato ngjajnë me një makaronë të vogël, të sheshtë, të ngushtë të llojit tagliatella dhe u krijuan për t'u ngrënë me pesto tradicionale. Është pikërisht pjesa e rrafshuar dhe forma paksa konvekse e kësaj makarona që e bën atë të përsosur për të bllokuar salcën dhe për të nxjerrë në pah të gjitha shijet e ndryshme. Është i shkëlqyer vetëm me gjalpë dhe sherebelë, ose i kombinuar me salca me bazë domate të freskëta, me perime dhe erëza aromatike, ose salca të shpejta pikante,etj. Ai është gjithashtu ideal me salcat e bëra me butak dhe ushqim deti dhe me salca "të bardha" të përgatitura me krem, mascarpone, djathëra të butë ose të shkrirë me shtimin e erëzave si shafrani, rrika, xhenxhefili.

Materials

Shipping & Returns

Dimensions

Care Instructions

View full details

Image with text

Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Free Shipping

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Hassle-Free Exchanges

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.