Skip to product information
1 of 1

Mapo cash&carry

DE CECCO PASTA ANGEL HAIR NR. 9 PAKETIM 453GR

DE CECCO PASTA ANGEL HAIR NR. 9 PAKETIM 453GR

Regular price Lek 168.00 ALL
Regular price Sale price Lek 168.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Origjina e Flokëve të Engjëllit, me emrin e tyre ndjellës (flokë të imët) dhe qëndrueshmëri të lehtë, kontestohet midis zonës përreth Genovas, Napolit dhe Ciociaria (Italia qendrore). Është një nga llojet më të holla të makaronave të gjata të plagosura në formë foleje. Edhe emri Angel Hair të kujton konsistencën e hollë të kësaj lloj paste, e cila është ideale për foshnjat nga 9 muajsh e tutje për t'i ndihmuar ata të mësohen të hanë ushqim. Për këtë lloj makaronash rekomandohen erëza të thjeshta. Është e shkëlqyeshme për tu kombinuar me salcë si gjalpë dhe djathë të papjekur, ose gjalpë të shkrirë me sherebelë dhe djathë. Salcat me bazë vezë ose domate të freskëta janë gjithashtu të shkëlqyera. Një mënyrë tjetër për të shijuar Flokët e Engjëllit është në një lëng pule të lehtë. Përveç lëngjeve dhe pjatave me makarona me salca, kjo makarona përdoret edhe për të përgatitur pjata të pjekura në furrë në rajonin e Napolit. E disponueshme në paketë 16,0 oz.

Materials

Shipping & Returns

Dimensions

Care Instructions

View full details

Image with text

Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Free Shipping

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Hassle-Free Exchanges

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.