Skip to product information
1 of 1

Mapo cash&carry

Craft Masters Stout Birre E Zeze Shishe 0.5L 4.2%

Craft Masters Stout Birre E Zeze Shishe 0.5L 4.2%

Regular price Lek 316.00 ALL
Regular price Sale price Lek 316.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Stout, birrë angleze. Brewery Heritage që prej 1345, për një Stout me Malt të Rreshtit 6, kafe dhe shije çokollate. Të dhënat e para të prodhimit të birrës në Adnams datojnë në vitin 1345, kështu që qyteza e Southwold ka një histori të gjatë për prodhimin e birrës. Me elbin vendas të Anglisë Lindore dhe hopet nga Kenti, Craeft Masters Stout është e ngarkuar me gjashtë lloje të ndryshme malti të fuqishëm për një profil të pasur e plot aromë kafeje dhe çokollate. Shënimet për shijen: Një birrë e fortë e mrekullueshme me aromat e kokrrave të kafesë, çokollatës së zezë dhe athtësisë së pjekjes. E butë si mëndafshi, e lehtë dhe delikate. Plot aromë, me pak shije të ëmbël arrash, karameli dhe stafidhesh. Shoqërimi me ushqimin: Peshk i tymosur ose i skarës dhe mishra, byrek me perime me kërpudha, rrënjë perimesh, çokollatë dhe ëmbëlsirë ekspresi, tortë kafeje me tërshërë, biftek portobello skare me uthull balsamik, byrek me mish viçi, barbekju, gaforre dhe goca deti. Shoqërimi me djathë: Djathë zviceran, stilton, djathë danez ngjyrë blu.

Materials

Shipping & Returns

Dimensions

Care Instructions

View full details

Image with text

Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Free Shipping

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Hassle-Free Exchanges

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.