Skip to product information
1 of 1

Mapo cash&carry

Craft Masters Red Ale Birre e Kuqe Shishe 0.5L 4.2% x12Cp

Craft Masters Red Ale Birre e Kuqe Shishe 0.5L 4.2% x12Cp

Regular price Lek 408.00 ALL
Regular price Sale price Lek 408.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Red Ale, birrë irlandeze Magjepsëse dhe me shije, nga pionierët e Lëvizjes së Birrës Artizanale në Irlandë. Themeluesit e Porterhouse njihen si pionierët e Lëvizjes së Birrës Artizanale në Irlandë, duke hapur lokalin e parë të birrës në vitet ‘80 në zemër të qytetit të Dublinit. Për një birrë kaq të errët mund të habiteni kur të mësoni që 80% e maltit është në fakt malt i çelët. Pjesa e mbetur është një përzierje e malteve të ëmbla që përmbajnë shije të tilla si karamel, jamball, bukë e pjekur, tost dhe melasë ngjitëse. Shënimet për shijen: Me një ngjyrë të mrekullueshme të kuqe rubini, shijet e biskotave të thjeshta, karamelin kremoz, kakaon dhe finishin e pjekur e të thatë, Craeft Masters Red Ale është thjesht një mrekulli. Shoqërimi me ushqimin: Grillë, salsiçe dhe pure patatesh, byrek bariu, qumështor karameli. Shoqërimi me djathë: Grujere, çedër i butë.

Materials

Shipping & Returns

Dimensions

Care Instructions

View full details

Image with text

Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Free Shipping

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Hassle-Free Exchanges

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.