Skip to product information
1 of 1

Mapo cash&carry

Craft Masters Pilsner Birre Bjonde Shishe 0.5L 4.9%

Craft Masters Pilsner Birre Bjonde Shishe 0.5L 4.9%

Regular price Lek 243.00 ALL
Regular price Sale price Lek 243.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Pilsner, birrë çeke. Prodhim me zierje të dyfishtë, për dyfishin e shijes. Kutna Hora Town Brewery u themelua në vitin 1573, vetëm 50 vjet pasi qytezës së Kutna Horës iu dhanë të drejtat e prodhimit të birrës. Craeft Masters Pilsner bëhet duke përdorur teknikat e fermentimit të hapur, ujë i butë bohemian për një finish të lehtë, të pastër dhe një periudhë maturimi prej tetë javësh në qilarë me ftohje. Shënimet për shijen: Një birrë e pastër bionde me një bukë të sapo pjekur me hop barishtor. Një stil vërtet klasik i Pilsnerit çek, duke përdorur metodën origjinale të zierjes së birrës. Shoqërimi me ushqimin: Ushqimet japoneze, kineze, indiane (të lehta) dhe tajlandeze. Sushi salmon me pure uasabi dhe xhenxhefil të prerë, salcë me domate të thara dhe çipotli. Shoqërimi me djathë: Maskarpone, feta, kuezo blanko, rikota, shevre.

Materials

Shipping & Returns

Dimensions

Care Instructions

View full details

Image with text

Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Free Shipping

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Hassle-Free Exchanges

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.