Skip to product information
1 of 1

Mapo cash&carry

Craft Masters Pale Ale Birre Bjonde Shishe 0.5L 4.2%

Craft Masters Pale Ale Birre Bjonde Shishe 0.5L 4.2%

Regular price Lek 368.00 ALL
Regular price Sale price Lek 368.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Pale Ale, birrë angleze Prodhim autentik britanik nga zemra historike e Londrës. Sambrook është fabrika më e vjetër e pavarur e prodhimit të birrës në Londër dhe janë fitues të shumë çmimeve për aftësinë e tyre të prodhimit të birrës së fermentuar të shquar britanike. Craeft Masters Pale Ale është delikate, tepër e përshtatshme për t’u pirë dhe tejet freskuese. Përdoren hopet e kultivuara vendase britanike dhe maltin Maris Otter, duke treguar shijet më të mira të mikro-prodhimit tradicional britanik të birrës. Shënimet për shijen: Teksa e hedh këtë birrë në gotë, gjëja e parë që të bën përshtypje është ngjyra magjepsëse flori e hapur. Kjo birrë ju kujton vërtet fshatrat anglezë me aromat e mjaltit e livandës, erëzat dhe marmelata e portokallit. Shoqërimi me ushqimin: Byrek kremoz me peshk, ushqimet e pjekura dhe në skarë të detit, byrek me mish pule, byrek i bariut, picat, peshku dhe patatet e skuqura. Shoqërimi me djath: Guda, çedër, kolbi, edam, suis, grujere, mançego, komte.

Materials

Shipping & Returns

Dimensions

Care Instructions

View full details

Image with text

Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Free Shipping

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Hassle-Free Exchanges

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.