Skip to product information
1 of 1

Mapo cash&carry

Craft Masters Hefeweizen Birre Bjonde Shishe 0.5L 5.2%

Craft Masters Hefeweizen Birre Bjonde Shishe 0.5L 5.2%

Regular price Lek 378.00 ALL
Regular price Sale price Lek 378.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Hefeweizen, birrë gjermane prodhuar ngadalë për tetë javë, nga gjenerata e 21-të. Zotler është fabrika më e vjetër familjare e prodhimit të birrës në botë. Tani ajo zotërohet dhe menaxhohet nga gjenerata e 21-të e kësaj familjeje. Craeft Masters Hefeweizen prodhohet sipas certifikimit "Prodhim i ngadaltë”, gjë e cila e çon cilësinë e birrës në një tjetër nivel, duke e ruajtur atë për 3-8 javë të tjera. Shënimet për shijen: Hidheni birrën në një të gotë bukur dhe ngadalë, sepse ajo është plot jetë. Pasi ta keni hedhur në gotë, birra ngjan me një re të verdhë të hapur. Shijet e majasë që krijohen në këtë birrë janë natyrale, duke u zëvendësuar nga buka e sapo pjekur dhe bananes së bërë, vijuar nga fijet e karameles dhe pisha e freskët. Shoqërimi me ushqimin: Receta me bazë domaten (p.sh. supë), gocë deti, garnitura me uthull agrumesh, ullinj dhe rozmarinë (ushqime bimore), ëmbëlsira me fruta, makarona dhe djathë me karavidhe. Shoqërimi me djathë: Burrata, mocarela, feta, shevre.

Materials

Shipping & Returns

Dimensions

Care Instructions

View full details

Image with text

Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Free Shipping

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Hassle-Free Exchanges

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.