Skip to product information
1 of 1

Mapo cash&carry

Averna Amaro 0.7L

Averna Amaro 0.7L

Regular price Lek 1,990.00 ALL
Regular price Sale price Lek 1,990.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Averna është ''amaro'' autentike e Siçilisë. Që nga viti 1868, Amaro Averna ka përfaqësuar artin e vërtetë siçilian, me një histori që i ka rrënjët në tokën e mrekullueshme të Caltanissetta. Receta e fshehtë është përcjellë nga brezi në brez. Averna ka një shije intensive të ëmbël në të hidhur. Nuancat e portokallit dhe jamballit janë të ekuilibruar nga ato të boronicës, dëllinjës, rozmarinës dhe sherebelës. Shija e Avernes është një udhëtim në Siçilinë e vërtetë. Temperatura e shërbimit 6°-8°.

Materials

Shipping & Returns

Dimensions

Care Instructions

View full details

Image with text

Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Free Shipping

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Hassle-Free Exchanges

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.