Skip to product information
1 of 1

Mapo cash&carry

Antinori Villa Antinori Rosso 2016 0.375L

Antinori Villa Antinori Rosso 2016 0.375L

Regular price Lek 1,820.00 ALL
Regular price Sale price Lek 1,820.00 ALL
Sale Sold out
Tax included.

Verë e kuqe nga krahina e Toskanës, Itali. E kaluar 12 muaj në fuçi lisi përpara mbushjes në shishe. Varietetet e rrushit të perdorura per prodhim: Sangiovese, Merlot, Syrah, Cabernet Sauvignon. Ngjyre e kuqe e ndezur rubini me refleks në të purpurt. Spikasin aromat e mjedrës, kumbullës së pjekur dhe vishnjes. Në shije të jep ndjesinë e frutave, të vaniljes dhe lisit.

Materials

Shipping & Returns

Dimensions

Care Instructions

View full details

Image with text

Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Free Shipping

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.

  • Hassle-Free Exchanges

    Pair text with an image to focus on your chosen product, collection, or blog post. Add details on availability, style, or even provide a review.