Wild Turkey 101 0.7L

3,200 Lekë 2,880 Lekë

Ka stok

+ -

Wild Turkey 101 ështe uiski intensiv, i vjetëruar nga gjashtë deri tetë vjet.
Ruajtur ne fuçi lisi, të cilat i japin uiskit një aromë të thellë dhe pikante.
Shënime delikate të specit, e cila është tipike për stilin Wild Turkey, e bën atë unike.
Aroma të forta vanilje dhe karameli, me një nuance duhani.
Në gojë shpaloset shija e mjaltit, portokallit, kafes dhe sheqerit kaf.
Përmbajtja e saj e lartë e thekës dhe procesi i gjatë i vjeterimit i jep një karakter të fortë.

Alcohol Percentage

0.505

format

Shishe

volume

0.7L

brand

WILD TURKEY

SKU: 8000040500036 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite