Veuve Clicquot Ponsardin Rose Shampanjë 0.75L

10,500 Lekë

Ka stok

+ -

Veuve Clicquot Ponsardin Brut Rosé përbëhet nga tri varietete rrushi: Pinot Noir, Pinot Meunier and Chardonnay.
Vera ka një ngjyrë të ndritshme me thekse trëndafili .
Aroma fillestare të frutave të kuqe (mjedër, luleshtrydhe të egër, qershi dhe manaferrë)
që çojnë në fruta të thata dhe shënime biskotash (bajame, kajsi dhe brikosh).
Në përputhje me stilin e Veuve Clicquot House, vera është e ekuilibruar në mënyrë të përkryer dhe kombinon
hijeshinë dhe personalitetin e markes.

SKU: 3049614003417 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite