Umiki Ocean Fused Whisky 46%, 0.5L

7,400 Lekë

Umiki, është marka e parë e uiskit në botë me përmbatjtje të ujit të oqeanit dhe e përfunduar në fuçi pishe japoneze. Umiki, vjen si rezultat i përzierjes së ujit të pastër të dekripuar të oqeanit me uiski japonez të maltit të distiluar nga ana oqeanike dhe uiskit me grurë, që më pas përfundohen në fuçi pishe japoneze. Umiki ndryshe quhet edhe uiski i pemës së oqeanit, pasi oqeani është burimi i jetës dhe pema e pishës është simbol i jetës në Japoni.

Ka stok

+ -

SKU: 4589858890880 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite