Tia Maria 0.7L

1,700.00 Lek

Ka stok

+ -

Tia Maria daton nga mesi i shekullit të 17-të, kur një aristokrat i ri spanjoll shpëtoi nga lufta e koloniale në ishullin e Xhamajkës.
Shërbëtorja e tij shpëtoi një thesar të familjes, një kuti të vogël me vathë me perla të zezë dhe një dorëshkrim antik me recetën për një liker misterioz.
Receta u emërua per nder te gruas se guximshme Tia Maria.
Receta rizbulohet në vitet 1940 nga Dr Kenneth Leigh Evans, i cili filloi ta prodhojë dhe tregtojë atë.
Tia Maria është një liker i ëmbël me një karakter të fortë kafe dhe strukturë komplekse aromatike.
Tia Maria eshte nje nga pijet e preferuara te adhuruesve te likerit dhe kafesë në të gjithë botën, dhe madje është përdorur në recetën e parë të Espresso Martinit.

Alcohol Percentage

0.2

format

Shishe

volume

0.7L

brand

TIA MARIA

SKU: 5012523233129 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite