Tequila Sierra Reposado 0.7L

2,200 Lekë

Ka stok

+ -

Sierra Tequila Reposado është distiluar dy herë në tenxhere bakri.
Reposado është cilësia më e famshme në Tekilas midis meksikanëve.
Freskia dhe shija e parezistueshme e Sierra Tequila Reposado karakterizohet nga shënime të buta të vaniljes dhe karamelit, por edhe nga aromat e bimëve aromatike.
Kjo shumëllojshmëri e aromave, e cila ka fituar shumë çmime ndërkombëtare, i jep Sierra Tequila Reposado një kompleksitet të veçantë.Sierra Tequila vjen nga Destilería Sierra, e vendosur në një Hacienda historike në Guadalajara, kryeqyteti i Tequilas.Pas distilimit, Sierra Tequila Reposado pushon për nëntë muaj në copat e lisit të thekur.
Kjo i jep asaj ngjyrë të artë dhe kompleksitet aromatik.

SKU: 4062400543125 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite