Tequila Sierra Milenario Reposado 0.7L

6,200 Lekë

S’ka stok


Karakteristikë e veçantë: është bërë nga 100% agave.
Në dallim nga tekilat e thjeshta, te cilat agave-ja shtypet tre herë, Blanco kalon vetëm një shtypje kalon për të nxjerrë sheqerin.
Agavat kultivohen në fusha të zgjedhura posaçërisht për linjën Milenario në malësitë e rajonit të Tequila në një lartësi prej rreth 2000 metra.
Toka konsiderohet shumë e pasur me minerale, gjë që përfiton shijen e shkëlqyer.
Pas fermentimit dhe distilimit të saj në tenxhere të bakrit, tekila ruhet për 9 muaj në fuçi lisi të bardhë amerikan.
Tequila Reposado fiton një profil të freskët, me shije bajamesh të pjekura, çokollate dhe shënime të lehta kafeje, Agave, lulet e verës, ananasi i ëmbël, karameli i butë dhe mjalti forcojnë aromën.

SKU: 4062400104500 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite