Tequila Sierra Milenario Extra – Anejo 0.7 L

8,800 Lekë

S’ka stok


100% agave, Sierra Milenario Extra Añejo, është e distiluar dyfish.
Ruhet në fuçi lisi të veçantë që sigurojnë cilësine, për të paktën katër vjet.
Aromë karameli dhe vanilje.
Tonet e frutave i detyrohet bimëve agave aromatike që lulëzojnë në tokën e pasur vullkanike, në malësitë e Jalisco.
Sierra Milenario Tequila Extra-Añejo 100% e punuar artizanisht, në familjen Destilerías Sierra Unidas në Jalisco, Meksikë.
Shije agave të pjekura, vanilje, fruta të pjekura , ananas dhe erëza, karamel, cokollata e errët, rrush, aludim nenexhikut të freskët. Sierra Milenario Tequila Extra-Añejo përfaqësohet nga toni i ngjyrës së artë.

SKU: 4062400104609 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite