Sentiero Del Vento Vermentino Terre Siciliane 2021 0.75L 13%

2,400 Lekë

+ -

Pikërisht në zemër të ishullit siçilian, ku vera është e nxehtë dhe dimri i butë, Duca di Salaparuta zgjedh të kultivojë varietetin e rrushit Vermentino, shumë i vlerësuar në të gjithë Italinë, nga i cili është bërë Sentiero del Vento. Me aromat e tij mesdhetare, të bollshme dhe prej kadifeje në shije dhe të karakterizuar nga freski dhe mineralitet, i jep këtij varieteti rrushi një interpretim origjinal, duke reflektuar dëshirën për të qenë i hapur ndaj mundësive të reja.

Peshë 1 kg
Përmasa 1 × 1 × 1 cm
SKU: 800706313230521 Kategori:
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite