Ouzo 12 0.7L

1,450 Lekë

Ka stok

+ -

Ouzo më e njohur në botë.
Ouzo 12 e ka origjinën në Kostandinopojë (Stamboll) në vitin 1880. Ai mori emrin në Pistolery Kaloyannis nga “Fuçia No12”.
Me kalimin e viteve është afirmuar vetvetiu si marka më e njohur e uzos në botë dhe i qëndron besnike recetës së saj origjinale.
Ouzo 12 është pjesë e Gruppo Campari që nga viti 1999.
Ouzo 12 është Ouzo me aromën me te jashtëzakonshme të historisë dhe traditës te prodhimit te uzos.
Bottledo, shishje e vetme është përfaqësuese e shpirtit të Greqisë.
Kjo pije preferohet për shijen e saj të pasur dhe aromën delikate.

SKU: 5201003110702 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite