Moet & Chandon Rose Imperial Signature 2020 Shampanjë 0.75L në Kuti

10,500 Lekë

S’ka stok


Rosé Impérial është një shprehje spontane, rrezatuese dhe romantike e stilit Moët & Chandon,
një stil që veçohet për shijen e tij të shkëlqyeshme të frutave. Eshte një nga shampanjat më të famshme roze në botë.
Frutat e kuqe dhe një aluzion e specit
Rosé Impérial nga Moët & Chandon ka përbërjen: 40 deri 50% Pinot Noir (10% i kuq),
30 deri 40% Pinot Meunier (10% i kuq) dhe 10 deri 20% Chardonnay.
Verërat rezervë kanë një pjesë prej 20 deri 30%.
Moet & Chandon Rosé Impérial shkëlqen në një rozë të ndritshme, e cila përshkohet me reflektime të qelibarit.
Aludime frutash të kuqe: si qershi, luleshtrydhe të egra dhe mjedër.
Përveç kësaj ka gjurmë me lule të trëndafilit dhe një aludim të lehtë të specit.

SKU: 3185370691588 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite