Moet & Chandon Brut Imperial Shampanje Mini 0.2L

3,255 Lekë

S’ka stok


Moët & Chandon tërheq të gjithë energjinë e saj ne Brut Impérial.
Perbehet nga nje shumesi verash, verërat rezervë kanë nje pjese rezerve prej 20 deri 30%.Pinot Noir, është i përfaqësuar nga 30 deri në 40%, po ashtu Pinot Meunier dhe Chardonnay përbën një pjesë prej 20 deri 30%.
Moet & Chandon Brut Impérial karakterizohet nga aromat e agrumeve, mollëve jeshile, lulet e bardha dhe nuancat e pjekura te drithërave, arrave dhe brioshit.Kur te hapni shishen e shampanjes, me të drejtë mund të prisni një udhëtim aromash magjepsese.

SKU: 3185370604403 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite