Kurtatsch Glen Pinot Nero 2014 0.75L

4,200 Lekë

S’ka stok


Verë e kuqe.
Prodhuar nga një varietet unik i rrushit i krahinës së Alto Adige (Tiroli i Jugut)/ Itali
Varietetet e rrushit: Pinot Nero 100%
Ngjyrë e kuqe shege intensive, trup dhe strukturë e dendur.
Spikasin aroma frutash të kuqe pylli, si mjedra e boronica, ka nota erëzash dhe
minerale, tanina të buta, perceptim i këndshëm i lisit.

SKU: 8000861750818 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite