Krug Rose Shampanje 0.75L Gift Box 12.5%

46,000 Lekë

Ka stok

+ -

Shtëpia e Krug u themelua në 1843 nga Joseph Krug. Prodhuar në verilindje të Francës. Krug Rosé është një burim i vazhdueshëm surprizash për sa i përket strukturës, ngjyrës dhe aromës. Eshtë një shampanjë e jashtëzakonshme. Përzierja e varieteteve te rrushit: Chardonnay, Pinot Meunier, Pinot Noir . Krug Rosé është e vetmja prestigjoze cuvee rosé, që përzihet nga një gamë e pasur e verërave nga tre lloje të ndryshme rrushi. Këto janë të ndërthurura me një verë Pinot Noir të mrekullueshme të fermentuar për të dhënë ngjyrën dhe erëzën e saj të pashembullt dhe karakteristike. Qendron pesë vjet në bodrumet e Krug i jep Krug Rosé flluskat e saj delikate dhe elegancën.

SKU: 3258064087346 Kategori:
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite