Krug Rose Grand Cuvee Coffret Shampanjë 0.75L

60,000.00 Lek

Ka stok

+ -

Shtëpia e Krug u themelua në 1843 nga Joseph Krug. Prodhuar në Champagne, në verilindje të Francës. Krug Rosé është një burim i vazhdueshëm surprizash për sa i përket strukturës, ngjyrës dhe aromës. Eshtë një shampanjë e jashtëzakonshme. Përzierja e varieteteve te rrushit: Chardonnay, Pinot Meunier, Pinot Noir
Nuanca: të manave të egra, erëza ekzotike dhe lulesh.
Krug Rosé është e vetmja prestigjoze cuvee rosé, që përzihet nga një gamë e
pasur e verërave nga tre lloje të ndryshme rrushi. Këto janë të ndërthurura me një verë Pinot Noir të mrekullueshme të fermentuar për të dhënë ngjyrën dhe erëzën e saj të pashembullt dhe karakteristike. Qendron pesë vjet në bodrumet e Krug i jep Krug Rosé flluskat e saj delikate dhe elegancën.

Alcohol Percentage

0.125

format

Shishe

volume

0.75L

brand

KRUG

SKU: 3258064008501 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite