Krug Grand Cuvee 169 Edition Shampanje 0.75L Gift Box 12%

35,000 Lekë

Ka stok

+ -

Shtëpia e Krug u themelua në 1843 nga Joseph Krug. Prodhuar verilindje të Francës.Krug Grande Cuvée përfaqëson shprehjen maksimale të filozofisë Krug, e bazuar në zejtari. Eshtë një perzierje e një shumësi verash. Finesa e saj e jashtëzakonshme është për shkak të pushimit të paktën gjashtë viteve në bodrum. Duhen më shumë se njëzet vjet për të bërë një shishe Krug Grande Cuvée. Ngjyrë e thellë e artë, elegante me flluska. Aromat e luleve te sapocelura te pjeshkes, frutave të pjekura dhe të thata, marzipanit, xhenxhefilit dhe agrumeve. Shije e lajthisë, elbit, agrumeve, bajamet, brioshit dhe mjaltit. Viti 2013.

SKU: 3258064100021 Kategori:
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite