Kamiki Original Blended Malt Whisky 48%, 0.5L

7,800 Lekë

Uiski i parë japonez dhe i vetmi në botë i përfunduar në fuçi Cedar, me një shije unike të butë dhe aromë druri sandalwood, që nuk mund të prodhohet askund tjetër. Me përmbajtje uiski malt prej 48% të cilësisë më të lartë nga e gjithë bota, që shkrihet duke krijuar përzierje unike falë ujit të pastër të burimit japonez. Kamiki lindi në Nara, një vend i shenjtë me shumë tempuj në shekullin e 8-të, nga ku mori emrin The God Breath.

Ka stok

+ -

SKU: 4589858890019 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite