Gin Bickens 1L

1,900 Lekë 1,615 Lekë

Ka stok

+ -

Bickens London Dry Gin, u krijua nga Langley Distillery dhe Gruppo Campari.
Krijuar sipas formules tradicionale angleze, bazuar në recetën e vjetër 300 vjeçare.
Perzierje e dy distilateve të ndryshme, një nga distileria e bakrit ndërsa tjetra në recetën e vjetër te Old Dry Gin.
Përmban bimë të ndryshme nga e gjithë bota.
Në shijim ndihet shija e xerxinfillit dhe notat e athëta të limonit.
Temperatura e shërbimit: 2°-6°.
Veçanërisht i përshtatshëm për përgatitjen e koktejeve klasike të tilla si Gin Tonic ose Negroni.

Alcohol Percentage

0.4

format

Shishe

volume

1L

brand

BICKENS

SKU: 8000040520058 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite