Franziskaner Birrë e Kuqe Shishe 0.5L

265 Lekë

Ka stok

+ -

Prodhimi i Franziskaner Weissbier daton në Mynih të Gjermanisë në vitin 1397, emri vjen i frymëzuar nga manastiri françeskan pranë punishtes.
Ky detaj përfaqësohet dukshëm në etiketë.
Temperatura e shërbimit: 6-7 ° C.
Ka ngjyrë të kuqërremtë dhe reflektime të arta të forta, shkuma është një nga tiparet më të veçanta të kësaj birre.
Shije elegante e hidhur dhe pikante njëkohësisht. Me aromë frutash, me një prekje të portokallit, përzier me erëza si karafil dhe koriandër. Ekziston edhe një nuancë e frutave të tjerë tropikale, siç është bananja.
Franziskaner, është një birrë e përshtatshme për të gjitha rastet, ideale për t’u shoqëruar me peshk ose gatime skare.

SKU: 4072700001188 Kategori:
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite