Duca Enrico Nero D’Avola Sicilia 2018 0.75L 14.5%

12,000 Lekë

+ -

Duca Enrico

Varietet i rrushit: Nero d’Avola

Lloji: E kuqe

Klasifikimi: Treguesi tipik gjeografik (IGT Sicilia)

Ngjyra: E kuqe rubin.

Shija: Përzierje e frutave të pjekura, irises dhe erëzave

Aromë: E fortë, e rrumbullakët, e strukturuar mirë dhe karakteristike me nota druri të përziera në mënyrë perfekte.

Përmbajtja e alkoolit: Nga 13,5% në 14,0% vol.

Peshë 1 kg
Përmasa 1 × 1 × 1 cm
SKU: 800706312216018 Kategori:
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite