Dom Perignon Rose Louminous 2006 Shampanjë 0.75L

50,000.00 Lek

Ka stok

+ -

Dom Pérignon Rosé është një paradoks deri në pikën e kundërshtimit, pasi është ekuilibri i përsosur
i dy varieteteve me te mira: Chardonnay dhe Pinot Noir.
U deshën dhjetë vjet për të arritur këtë shampanjë të mrekullueshme.
Ngjyra e Dom Pérignon Rosé, guxon të shprehë gjithë tensionin midis rinisë, maturise,ekspozimit dhe përmbajtjes.
Aroma eshte komplekse. Ndihen shënimet e përzierjeve te erëzave pikante dhe kakaos të cilat zhvillohen shumë shpejt në aromat e frutave. Shija që mbizotëron është ajo e frutave komplekse: të fiqve të pjekur, kajsisë dhe portokallit të karamelizuar. Temperatura e shërbimit 10-15°C.

Alcohol Percentage

0.125

format

Shishe

volume

0.75L

brand

DOM PERIGNON

SKU: 3185370665596 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite