Calanica Syrah 2021 0.75L 13%

2,050 Lekë

+ -

Calanica Syrah

Varietet i rrushit – Syrah

Lloji – E kuqe

Klasifikimi – Treguesi tipik gjeografik (IGT Sicilia)

Ngjyra – E kuqe rubin

Buqetë – Komplekse, intensive, me shije frute me nota që sjellin në mendje fruta të kuqe, nuanca erëzash dhe piper të zi

Shije – E bollshme, me tanine të dukshme por të buta, nota të këndshme që kujtojnë karakteristikat varietale të perceptuara nga hunda

Përmbajtja e alkoolit – 12.5% vol.

SKU: 800706313228221 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite