Aperol 1L

2,320 Lekë

Ka stok

+ -

Aperol u prodhua në 1919 në Padova dhe është një ndër likeret më të famshëm italian.
Pije e kategorisë ”amaro”, pasi prodhohet nga një përzierje shumë e saktë e bimëve dhe frutave, ndër të cilat në përbërje gjejmë raven, si dhe një përzierje të portokallit të ëmbël dhe të hidhur, që kontribuojnë për t’i dhënë ngjyrën karakteristike portokalli.
Falë përmbajtjes të lehtë të alkoolit, prej vetëm 11 gradë, është perfekt për cocktails ndër të cilët veçohet: Aperol Spritz.
Pamje e këndshme, me shije të hidhur në të ëmbël, me përfundim të thartë.

SKU: 8002230000012 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite