Antinori Tignanello Toscana 2015 0.75L

22,000 Lekë

Ka stok

+ -

Verë e kuqe. Me bindje themi se kjo verë përfaqëson ekselencën e verave të ashtuquajturave “Supertuscan”.
Varieteti i rrushit: Sangiovese Cabernet Franc dhe Cabernet Sauvignon.
Ngjyra e kuqe e thellë rubini me dendësi të lartë.
Në shije perceptohen frutat e kuqe, erëzat dhe aroma e jamballit të zi.
Kjo verë është e pasur me një retrogusto që zgjat dhe zhvillohet në çdo linjë prodhim.

SKU: 800193512450415 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite