Antinori Franciacorta Cuvee Royale 2017 0.75L

4,700 Lekë

Ka stok

+ -

Verë e bardhë.
Prodhuar nga një varietet unik i rrushit në zonën e Lombardisë (Franciacorta) / Itali.
Varietetet e rrushit: 78% Chardonnay, 12% Pinot noir, Pinot bardhë, 10% Pinot noir.
E verdhë gjelbëroshe vezulluese me bulëza të shumta që
qëndrojnë gjatë.
Shije e lehtë me nota agrumesh, pjeshkë e bardhë, mollë.
Tepër e gjallë me retrogusto elegante dhe harmonike.

SKU: 8001935007388 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite