Antinori Chianti Classico Riserva 2015 0.75L

5,200 Lekë

S’ka stok


Verë e Kuqe.
Marchese Chianti kalon në disa etapa barrike dhe dekanton në
fuçinë e madhe të lisit për të spikatur më së miri në notat unike
dhe karakterin origjinal.
Varietetet e rrushit: Sangiovese 90%, Cabernet Sauvignon 10%
E kuqe e thellë rubini me strukturë të dendur.
Aromat e frutave të pyllit do të ndihen që sapo të hapni shishen,
më pas do të ndjeni shijen e kanellës, kafesë, dhe duhanit të thatë.
Një verë shumë harmonike me retrogusto të mëndafshtë.

SKU: 8001935114505 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite