Amaro Montenegro Liker Mini 0.03L 23%

280 Lekë

S’ka stok


Amaro Montenegro u krijua nga Stanislao Cobianchi ne fabriken e tij të likerëve me 1885-sen, ne Bolonjë Itali.
Emrin e pijes ia vuri për nder të Elena Petrovich, mbretëreshës së Italisë me origjinë nga Mali i Zi.
Për përgatitjen e Amaro Montenegros janë zgjedhur 40 bimë aromatike, në veçanti: erëza, fruta të thata, rrënjë, fara, lëvore agrumesh, rizoma, lule, etj.
Shija: e butë, e hidhur, aromatike, komplekse,
Ngjyrë e qartë me reflektime të ngrohta bakri.
Marjorami dhe trumza shuhen butësisht nga harmonia pikante dhe balsamike e temjanit dhe eukaliptit.
Bazë për shumë kokteje të famshme.

SKU: 8000330008013 Kategori: ,
Navigation
Mbyll

Karta ime

Viewed

Recently Viewed

Close

Great to see you here !

A password will be sent to your email address.

Already got an account?

Kategorite